Kimdir?

Sarp Ertekin Kimdir?

1976 yılında Kocaeli’nde doğan Sarp Ertekin, ilkokulu İzmit 50. Yıl Cumhuriyet İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi Kocaeli Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. 1995 yılında girdiği Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği bölümünden 1999 yılında mezun olan Sarp Ertekin, 1999-2003 yılları arasında yaşadığı Amerika Birleşik Devletleri’nde Victoria Secret ve Shell şirketlerinde çalışmış, yine bu süre içerisinde ABD’nin Ohio eyaletinde bulunanan Franklin Universitesi’nde “Executive MBA” programını tamamlamıştır. 2004 yılında Türkiye’ye dönerek Shell Türkiye’de Madeni Yağlar İkmal Zinciri Operasyonlarında İhracat Sorumlusu olarak çalışmaya başlamıştır.

2006 yılında Shell & Turcas (STAŞ) Ortak Girişim şirketinin kurulması ile birlikte sırasıyla İhracat Müdürü, Depo Operasyonları Yöneticisi, Lojistik Süpervizörü ve Lojistik Müdürü olarak görev yapan Sarp Ertekin şu anda Shell & Turcas Petrol A.Ş şirketinde Kurumsal İş Sağlığı, Çevre ve Emniyet Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Franklin Üniversitesi’nde Yönetici Koçluğu ve Liderlik üzerine eğitimler alan Sarp Ertekin, Shell Bünyesine katıldıktan sonra ilk profesyonel koçluk eğitimini Londra’da bulunan London School of Coaching - JMJ Associates’ te almış, ardından Adler International Learning Central Europe’da Profesyonel Koçluk eğitimini tamamlamış ve “ATC - Adler Trained Coach ve ACPC ” ünvanlarıın almıştır. Aynı zamanda “IBF - International Breathing Federation” üyesi olan Sarp Ertekin, hem yurt içinde hem de yurt dışında profesyonel olarak Nefes Koçluğu da yapmaktadır.

Özellikle ilişki koçluğu ve kariyer koçluğu alanlarında uzmanlaşan Sarp Ertekin, başkalarının potansiyellerini ortaya çıkarmalarını kolaylaştırmayı vizyon olarak belirleyerek, danışanlarının kendilerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktadır. Bu kapsamda kurumsal ve bireysel eğitimler düzenlemekte ve çeşitli üniversitelere konuşmacı olarak davet edilmektedir.

Uzun yıllar üniversite öğrencilerine gönüllü olarak yaptığı koçluk çalışmalarını daha fazla kişiye ulaştırmak ve üniversite öğrencilerini iş hayatına hazırlamak amacıyla ogrenciisleri.org platformunu kurmuştur.