Kurumsal Eğitimler

1. Uluslararası Proses Güvenliği Sempozyumu

1. Uluslararası Proses Güvenliği Sempozyumu, Önlem Dergisi sponsorlığunda  5-6 Aralık 2014 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Davutpaşa Kampüsü’nde düzenlendi. Sempozyuma konuşmacı olarak katılan Sarp Ertekin, Proses Güvenliği Yönetimi konusunda iyi uygulamaları katılımcılar ile paylaştı.

Başta kimya sanayi olmak üzere pek çok sektörde yaşanan yangın, patlama, kimyasal yayılması gibi olayların, sadece teknik önlemlerle önlenemeyeceği gerçeğinden hareketle geliştirilen Proses Güvenliği Yönetimi konusunda, Türkiye’de ilk defa I. Uluslararası Proses Güvenliği Sempozyum ve Sergisi’ni gerçekleştirildi.

Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği (TKSD), Petrol Sanayi Derneği (PETDER), Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı (TÜYAK), European Process Safety Centre (EPSC),  Türkiye İş Güvenliği İş Adamları Derneği (TİGİAD), Kocaeli Üniversitesi, Elektrik Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası, KordSA Global, Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) gibi Proses Güvenliği Yönetimiyle ilgili ulusal ve uluslararası birçok kurumun desteğini alan sempozyuma katılımcılar büyük ilgi gösterdiler.

Yaklaşık 300 kişinin dinlediği 1. Uluslararası Proses Güvenliği Sempozyumu’na, Center for Chemical Process Safety (CCPS)  Avrupa Seksiyonu Başkanı Dr. Horst Massong, “Process Safety Vision 20/20” isimli konuşmasıyla katıldı. DupontD’apploniaRRCSCPCDraeger gibi Proses Güvenliği ve SEVESO  uygulamalarında uluslararası deneyime sahip firma temsilcileri, sunumları ile Proses Güvenliği ve ilgili kavramların dünyadaki yansımalarını ve deneyimlerini paylaştılar. TüpraşAKSABOTAŞ International ve Shell gibi firmalarda hayata geçirilen iyi uygulama örnekleri bizzat uygulamaların içindeki yöneticiler tarafından sunuldu.

Altın Baret Ödülleri

Mevzuat ve standartlardan proses kontrolüne, patlayıcı ortamlara yönelik çalışmalardan değişim yönetimine, kimyasalların yönetiminden tehlike ve risk analizlerine, fonksiyonel güvenlikten proses kontrol sistemlerine kadar geniş bir yelpaze oluşturan Proses Güvenliği Yönetimi kavramının tartışıldığı sempozyumda Önlem Dergisi tarafından her yıl düzenlenen “Altın Baret Ödülleri” de sempozyuma dahil edildi ve ödül töreni Sempozyum kokteyliyle birlikte gerçekleştirildi.

admin

Trusted by thousands of customers, our unique themes, templates and plugins help you make beautiful responsive web sites with ease.

Facebook Comments

Leave a Reply